Donanım

Bilgisayar kasası seçimi neden önemlidir?

Written by Dost Biri

mit binären optionen handeln wo Sevgili okurlar,

curso gratuito opções binarias Öncelikle hayatınızın mutlu, sağlık ve huzurlu geçmesini dilerim. Bu yazımızda bilgisayar kasası seçiminin püf noktalarında bahsedeceğim. Bilgisayar kasası kuracağınız yeni sistemin aslında  bel kemiğini oluşturmaktadır. Sebebi ise gerek iş için gerek oyun için kullanacağınız bilgisayarlarda seçim yaparken bazı noktalara dikkat etmek ilerde karşılaşacağınız kötü sürprizleri engelleyecektir.

como conocer chicas en new york -Kasa Boyutu

follow url Kasa boyutu gerek masanızdaki kaplayacağı alan gerekse içerisindeki ısı sirkülasyonu açısından oldukça önem arz etmektedir. Ofis bilgisayarı kuracak ve ofisinizde çok yer kaplamasını istemiyorsanız tabi ki mini atx diye tabir ettiğimiz kasalar sizin için uygun olacaktır. Ofis bilgisayarları genelde mail programları ve internet üzerinden crm benzeri programları kullanmak için kuracağınız çok üst düzey parçalar gerektirmeyen bilgisayarlardır. Bu kasaya koyacağınız anakart, ekran kartı, işlemci ve ram gibi parçaların ölçülerini dikkate almak gerekir. Zira aldıktan sonra kötü bir sürpriz yaşamayın. Oyun veya grafik işleyen çok uzun süreler kullanacağınız bir bilgisayar kuracaksanız önemli ölçüde dikkat edeceğiniz konu kasanın iç kısmındaki ısı sirkülasyonudur. Bunun için oyuncular için tasarlanan kasalar mevcut fakat bu kasaların bazıları birbirinden farklılık göstermektedir. Benim tavsiyem iç hacmi en geniş olanı ve yan panelinde egzoz fanı olan kasalardır. İçerdeki sıcak havayı ne kadar hızlı dışarı atarsanız sisteminiz o kadar verimli bir şekilde soğuk kalmaya devam edecektir. Ayrıca kullanacağınız performans parçalarının da büyük soğutma sistemleri olacağından dolayı mutlaka ölçüleri dikkate alınız.

http://sundekantiner.dk/bioret/106 -Güç

optionavigator erfahrung Kasaların bazıları güç kaynakları(PSU) dahili olarak gelmektedir. Ben güç kaynağının diğer parçalardan daha önemli olduğunu düşünenlerdenim. Sebebi ise kurduğunuz sistem sonuçta elektrikle çalışan bir sistemdir. Ne kadar kaliteli elektrik ile beslerseniz o kalitede verim alacağınıza inanıyorum. Birde işin Türkiye boyutu var. Türkiye’de elektrik hatları Avrupa’daki gibi denetime tabi olmadığı için ve sık gidip gelme, ani gerilim yüklenmeleri gibi sorunlarla karşı karşıya olduğu için bilgisayarınızın diğer parçalarını koruması amaçlı kalite güç kaynakları seçmenizi tavsiye ediyorum. 80+ gümüş tercih etmelisiniz ki ileride anakartınız veya herhangi bir parçanız zarar görmesin. Bu ofis bilgisayarı içinde geçerlidir.

see Sorunlarınızı cevaplamaktan memnuniyet duyar, herkese mutlu hayatlar dilerim.

go to site Saygılarımla,

About the author

Dost Biri

Leave a Comment

follow link

doula speed dating toronto

go

rencontre gratuite 61